



Mandarinų uogienė
Prieš pradedant virti uogienė, mandarinai nulupami, pašalinamos baltos plėvelės. Po to skiltelės supjaustomos gabalėliais ir išėmus sėklas, sumaišomos su cukrumi ir citrinų sultimis. Tuo pačiu metu apelsinų žievelės lengvai karamelizamos cukruje. Tuomet viskas sumaišoma ir verdama.




Tarocco raudonųjų apelsinų uogienė
Kaip ir mandarinų uogienė, apelsinų uogienė ruošiama virti tik rankomis. Todėl visada galima pastebėti, kad uogienės spalva ir tirštumas skiriasi, nepaisant to, kad naudojami tie patys ekologiški komponentai. Šiemet nutarta uogienę virti be žievelių. Šis variantas skiriasi nuo tradicinio recepto. Norėtume pabrėžti subtilų apelsinų minkštimo aromatą, šiuo atveju pirmenybė teikiama jam, o ne žievelės eterinių aliejų dominacijai, kaip buvo anksčiau. Tikimės, kad Jūs įvertinsite šį eksperimentą.




Moro raudonųjų apelsinų uogienė
Kaip ir Tarocco uogienę, šią taip pat verdame be žievelių, dedame tik minkštimą be sėklų ir plėvelių. Nenaudojame trintuvo ar smulkintuvo. Kai gaminant uogienę minkštimas susmulkinamas natūraliu būdu, gauname daug geresnius rezultatus nei pasitelkę kombaino ašmenis. Uogienė būna ryškiai raudona. Ją galima lengvai supainioti su miško uogų uogiene.




Aitriųjų apelsinų Amaro uogienė
Ši uogienė verdama pagal tradicinį receptą. Mes tik šiek tiek sumažinome cukraus kiekį, kuris įprastai siekia pusę nuo bendro vaisių svorio. Atsižvelgiant į tai, kad cukranendrės, net jei jos pačios ekologiškiausios, nėra itin sveikas maistas, jų kiekis sumažintas iki minimumo (45% nuo bendro svorio). Visa kita išliko nepakitę: apelsinai supjaustomi į keturias dalis, rankomis išimamos sėklos ir pašalinamos plėvelės, o žievė paliekama. Po to viskas susmulkinama ir apiberiama cukrumi. Tokia masė ją nenutrūkstamai maišant verdama pusantros valandos. Gamybos proceso metu žievelės išskiria didelį pektino kiekį. Kad virimo pabaigoje uogienė nebūtų per tiršta, pusvalandį iki virimo pabaigos į masę supilamos pasaldintos sultys. Išvirusi uogienė yra be galo aromatinga! Uogienę labai tinka teptis ant duonos, ji puikiai tinka prie intensyvaus skonio patiekalų – prie mėsos ar sūrio.