top of page

Avokadai Hass

Hass veislės avokadai gerai žinomi dėl savo kokybės ir skonio. Vaisiai skinami, kol jų vidus dar kietas, o žievė – žalia. Jie prinoksta po to, kai atsiskiria nuo medžio (tiek gamtoje, tiek tarpininkaujant žmogui), ir toks procesas gali trukti iki 14 dienų. Kai vaisius prinoksta, jis būna minkštas, o jo žievė – tamsiai ruda. Nerekomenduojama vaisių valgyti, kol jie dar neprinokę, nes tuomet jie dar nebus skanūs. Veiksniai, padedantys vaisiui sunokti, – šiluma (užtenka vaisių padėti šalia šildančio prietaiso) ir jo kotelio nuėmimas. Vaisių žievė yra kieta, todėl geriausias būdas ją nulupti – avokadą išilgai perpjauti į dvi dalis, išimti kauliuką bei minkštimą. Galima avokadus valgyti ir nuo žievelės, tiesiog užlašinkite šiek tiek citrinos sulčių, pabarstykite druska ir juodaisiais pipirais.

Alyvuogių aliejus

Svarbiausias dalykas – mūsų aliejus išgaunamas iš „Cipressina“ ir „Nucellare Dell'Etna“ alyvuogių rūšių. Kitų veislių saturacija yra žymiai mažesnė, nes derlius išgaunamas ne iš šiandieninių monokultūrinių alyvmedžių giraičių, bet iš įvairių kaimynystėje augančių arba citrusinių augalų, apsaugančių alyvmedžius nuo vėjo. Kai kurie medžiai yra labai seni. Alyvuogės nurenkamos dar žalios, kad įgautų pikantiško aromato ir sukauptų daugiau polifenolio – tai padeda sumažinti ir rūgštumą, kuris paprastai siejamas su pernokusių ar prastos kokybės alyvuogių fermentacija. Toks metodas pagerina aliejaus kokybę, tačiau jo išgaunama mažiau. Todėl šiuo atveju gamybos išlaidos yra pastebimai didesnės nei naudojant kitus metodus. Mes naudojame šaltojo spaudimo metodą, kuris palankiai veikia aliejaus kokybę. Gamyba atitinka biologiškai švarių produktų perdirbimo reikalavimus.

Muilas

Seniau žmonės muilą virė iš prastos kokybės išbrokuoto alyvuogių aliejaus, maišydami jį su pelenais ir kasyklų druska. Muilas buvo tamsus, ne itin riebus, bet vis dėlto tai buvo muilas. Jau saugiau nei šimtmetį verdant muilą naudojama kaustinė soda (natrio hidroksidas), kuri padeda pritaikyti tikslesnes dozes ir gauti stabilesnius rezultatus. Be to, mūsų laikais naudojamas ne brokuotas, o geros kokybės aliejus, kurį naudojant muilas būna šviesus ir vienalytės konsistencijos. Nors įdiegta nemažai naujovių, vis dėlto muilo virimo procesas išlieka sunkus darbas, nes naudojamų riebalų ypatybės bei kaustinės sodos dozavimas ir temperatūrų režimas visą laiką kinta, todėl muilą verdantis žmogus turi būti itin patyręs. Kad mūsų aliejus virstų muilu, paprašėme Salvatore Zimmitti pagalbos. Jau trečioji jo šeimos karta verda muilą, savo darbą jis atlieka itin kruopščiai ir meistriškai. Atliekama kiekvienos muilo partijos pH analizė.

Be „įprasto“ muilo mes siūlome „Apelsininio muilą su prieskoniais“ ir „Citrininį“ muilą, kurie praturtinti eteriniais aliejais.
bottom of page